Dnia 16 listopada 2011 r. w siedzibie firmy Dr Nona w Krakowie odbyło się szkolenie motywujące – „Misja, wizja, cel” dla konsultantów, menagerów i dyrektorów firmy.

Temat szkolenia był bardzo ciekawy i skłaniający do głębszych przemyśleń. Uczestnicy mieli okazję zastanowić się i zapisać, jaki mają cel w życiu i w jaki sposób mogą go osiągnąć – temat interesujący, ale i trudny. Można mieć misję, wizję i cel, ale do tego wszystkiego trzeba mieć przede wszystkim motywację. I właśnie to ostatnie okazało się najciekawszym punktem naszego spotkania. Motywacja odgrywa istotną rolę w życiu każdego człowieka. To stan gotowości do podjęcia jakiegoś działania, to „coś” co pomaga nam podejmować nowe wyzwania i pomaga w dążeniu do wcześniej określonego celu. Ten wewnętrzny stan człowieka ważny jest zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Procesy motywacyjne ukierunkowują zachowanie jednostki na osiągnięcie określonych, ważnych z jakiegoś powodu dla niej rzeczy.  Nasi konsultanci, menagerowie i dyrektorzy powinni potrafić motywować nie tylko siebie do działania, ale także pomagać swoim współpracownikom, zachęcać ich do stawiania sobie poprzeczki coraz wyżej i wyżej. Próbowaliśmy określić co w życiu chcemy osiągnąć. Jaki jest nasz cel i w jaki sposób możemy do niego dochodzić. Najważniejsze, aby nasze myśli czy marzenia przełożyć na działania, wtedy osiągniemy to czego tak bardzo pragniemy.

Całe szkolenie przebiegało w przyjemnej, wręcz rodzinnej atmosferze. Uczestnicy tryskali niesamowitą energią. Naładowaliśmy akumulatory na kolejne dni. Mamy nadzieję, że każde następne szkolenie będzie tak owocne.